RU  UA  EN  TR  PL

Друге життя макулатури

макулатура

ВВикористання у виробництві паперу і картону однієї тонни макулатури заощаджує до 4 кубічних метрів деревини. Але далеко не всі сорти паперу і картону використовуються в паперовій промисловості. Велика кількість паперово-картонної продукції для технічного призначення виробляють з додаванням різних покриттів і пластмас, проклеюють, забарвлюють і т.п.


Макулатура
(Makulatur, від maculo - бруднити) - це вироби з паперу та картону, паперові відходи, які відслужили свій термін. Макулатура широко використовується для виробництва картону та паперу. З однієї тонни цієї сировини вийде близько 750 кг паперу. Що можна зробити з макулатури? Виявляється дуже багато чого::


  • горбкувату прокладку для яєць;
  • коробочки для яєць, які закриваються;
  • піддони;
  • пакувальні коробочки.

Як макулатуру в промисловості широко використовують старі гофроящики, які були тарою для пакування товарів побутового та виробничого призначення. На другому місці джерелом макулатури виступають старі газети. Для виготовлення багатошарового картону використовується більше 70% макулатури.

Виробничі підприємства почали все частіше стикатися з проблемою утилізації відходів, паперових в тому числі. Використання макулатури - це правильне вирішення двох проблем одночасно: вторинної переробки сировини та виробництво оригінальних пакувальних виробів.

Величезний плюс упаковки виготовленої з макулатурної сировини полягає в тому, що вона жорстка. При транспортуванні продукції така упаковка буде достатньо твердою, щоб гасити вібрацію і удари, вона закріпляє товар зсередини.

У будь-якій країні кількість макулатури прямо залежить від споживання паперу і картону на душу населення.
Макулатура - це не тільки папір і картон, журнали і газети. Навіть люди, які вважають за краще дізнаватися перші новини з інтернету або по телевізору, мають більшу можливість здачі в пункти прийому макулатури багато використаної сировини. Паперові рушники, картонні втулки від фольги, пакувальний папір, коробки від печива, напівфабрикатів, рекламну продукцію, яка щодня потрапляє до нас в руки, можна не викидати у відро для сміття, а окремо складати і в міру накопичення здавати в пункти прийоми макулатури.


 

экологияОхорона навколишнього середовища має загальне значення. Необхідно вжити активних заходів щодо обмеження масового забруднення і отруєння навколишнього середовища. Земля це наш дім і наша мета зробити його красивішим, зберегти для себе і для майбутніх поколінь.