RU  UA  EN  TR  PL

Не нашкодь!

экологияВикористання невідновних видів сировини зростає, все більше орних земель вибуває з економіки, на них будуються міста та заводи. Людині доводиться все більше втручатися в господарство біосфери - тієї частини нашої планети, в якій існує життя.

Найбільш масштабним і значним є хімічне забруднення середовища невластивими їй речовинами хімічної природи. Серед них - газоподібні й аерозольні забруднювачі промислово-побутового походження. Прогресує й накопичення вуглекислого газу в атмосфері. Не викликає сумнівів і значення хімічного забруднення грунту пестицидами та його підвищеною кислотністю, що веде до розпаду екосистеми. Кількість пластику й інших твердих відходів тільки на Україну вже обчислюється мільярдами тонн.

Засміченість особливо яскраво виражене у великих містах, де негативний вплив на навколишнє середовище прийняло катастрофічні розміри. Екологічні проблеми міст пов'язані з надмірною концентрацією на порівняно невеликих територіях населення, транспорту й промислових підприємств, дуже далеких від стану екологічної рівноваги.

загрязнение водыТемпи росту населення в світі в 1.5-2.0 рази нижче росту міського населення, яке сьогодні становить 40% людей на планеті. За період 1978 - 2008 рр.. населення великих міст виросло в 4, у середніх - в 3 і малих - в 2 рази.

Над великими містами в атмосфері міститься в 10 разів більше аерозолів і в 25 разів більше газів. При цьому 60-70% газового забруднення дає автомобільний транспорт. Більше активна конденсація вологи приводить до збільшення опадів на 5-10%. Самоочищення атмосфери перешкоджає зниження на 10-20% сонячної радіації й швидкості вітру.

Міста споживають в 10 разів більше води розраховуючи на 1 людину, чим сільські райони, а забруднення водойм досягає катастрофічних розмірів. Практично всі великі міста відчувають дефіцит водних ресурсів і багато хто з них одержує воду з вилучених джерел. Водоносні горизонти під містами сильно виснажені в результаті безперервних відкачок свердловинами і колодязями, а, крім того забруднені на значну глибину.

экологические проблемыКорінному перетворенню піддається й грунтовий покрив міських територій. На великих площах, під магістралями й кварталами, він фізично знищується, а в зонах рекреацій - парки, сквери, двори - сильно забруднюється побутовими відходами, пластиком, шкідливими речовинами з атмосфери, збагачується важкими металами.

Охорона навколишнього середовища - завдання нашого століття, проблема, що стала соціальною. Знову і знову ми чуємо про небезпеку, що загрожує навколишньому середовищі, але до цих пір багато хто з нас вважає їх неприємним, але неминучим породженням цивілізації й думаємо, що ми ще встигнемо впоратися з усіма складнощами. Це не так.

Потрібно намагатися використовувати менше хімічних засобів, наприклад, для прибирання будинку, за прикладом європейських країн відмовитися від пластикових упаковок і пакетів, по можливості їздити більше на велосипеді, роликових ковзанах або ходити пішки - це набагато корисніше і приємніше, ніж стояти в багатогодинній пробці, викидати сміття будь-де ... адже екологія нашого міста тільки в наших руках.

экологияОхорона навколишнього середовища має загальне значення. Необхідно вжити активних заходів щодо обмеження масового забруднення і отруєння навколишнього середовища. Земля це наш дім і наша мета зробити його красивішим, зберегти для себе і для майбутніх поколінь.