RU  UA  EN  TR  PL

Папір для гофрирування: що потрібно знати

gofra_22Коли говорять про склад гофрокартону, часто мова йде про три головних його компоненти – картон для плоских шарів, папір для гофрування та клей. Папір для гофрирування є в прямому сенсі сполучною ланкою для картону плоских шарів. Вперше можливість застосовувати гофрований папір для виробництва гофротари була вигадана американцем, Альбертом Джонсоном, під час пошуку відповідного зручного матеріалу для пакування і транспортування скляних пляшок і колб. У 1871 році був зареєстрований перший патент на використання цього нового матеріалу. І тільки через десятиліття, а саме у 1881 році, булла сконструйована  перша машина з механічним приводом для виробництва двошарового гофрокартону.

Папір для гофрування призначений для виробництва гофрованих внутрішніх шарів гофрокартону. Саме це слугує причиною досить високої уваги до її фізичних і механічних характеристик, високої можливості до опору навантаженням (статичним і динамічним) при штабелюванні, за якістю, складуванні та зберіганні. Гофра бере велику частину навантаження на себе, тому від її технічних параметрів залежить амортизація гофрокартонної тари і матеріалу в цілому.

Папір для гофрування відрізняється низьким показником адсорбції клею і підвищеною жорсткістю. 

У західних країнах папір для гофрування отримав назву Fluting, вітчизняні виробники перейменували  у більш звичне для нашого вуха звучання «флютинг», яке і зараз використовують у професійній лексиці.

Флютинг зазвичай буває одношаровим і поділяється на два види - макулатурний і напівцеллюлозний, в залежності від використаної сировини. Якщо ж сировиною виступала макулатура, виготовлені таким чином вироби називаються Wellenstoff (Веленштофф). Але навіть не дивлячись на ретельну триступеневу переробку, якій піддаються волокна рекупераційного типу, у складі веленштоффа міститься незначний відсоток первинного волокна. Саме через вміст первинного волокна і забезпечується жорсткість матеріалу.

rullons_cadКрім вищевказаних сортів паперу для гофрування є ще один - Schrenz (Шренц). Це найнижчий сорт паперу, з найгіршими технічними характеристиками, має шорстку на дотик поверхню, та і зовнішній вигляд не дуже естетичний. Шренц використовують для виробництва внутрішнього шару гофрокартону, тому вимоги до нього не дуже високі.

Папір для гофрування проводиться за нормативними документами ГОСТ 7377-85 або технічними умовами (ТУ), які розробляються на підприємстві. Гофропапір буває чотирьох марок з умовними позначеннями Б-0, Б-1, Б-2 і Б-3.

Існує ще одна класифікація, за якою всі марки гофропаперу поділяться на клеєні (К) і неклеєна (НК).

ТОВ «Житомирський картонний комбінат» випускає папір для гофрування марок Б-1, Б-2 вагою 80, 100, 112, 125 і 140 г/м2. Наявне обладнання повністю задовольняє власну потребу в папері для гофрування і картоні для плоских шарів, що дозволяє замкнути виробничий ланцюжок: від макулатури до готового гофроящика. Гарне співвідношення ціна / якість картону і паперу вироблених ТОВ «Житомирський картонний комбінат» привертає увагу не тільки споживачів паперу і картону на Україну, а й провідних гофровиробників Польщі, Угорщини, Росії.

экологияОхорона навколишнього середовища має загальне значення. Необхідно вжити активних заходів щодо обмеження масового забруднення і отруєння навколишнього середовища. Земля це наш дім і наша мета зробити його красивішим, зберегти для себе і для майбутніх поколінь.