RU  UA  EN  TR  PL

Трішки паперової історії ...

бумага картонДуже часто ми використовуємо вже звичні нам речі, при цьому абсолютно не замислюючись над питанням, з чого вони зроблені або хто їх творець. Розриваючи та викидаючи упаковку від щойно отриманого подарунку, ми і не замислюємося про те, що цей пакувальний папір має свою давню історію створення!

Припускають, що історично слово «папір» походить від татарського - «бумуг», що в перекладі означає бавовна. Папір є дуже давнім винаходом, що знали ще в Стародавньму Китаї. Саме китаєць Пай Луня в 105 році нашої ери створив папір.

Виготовляли його тоді так: клаптики вати, виключно з шовку, ганчір'я, старі зношені рибальські сітки подрібнювали і кидали в казан з водою, перемішували, збовтували до однорідної, водянистої кашоподібної маси, яку черпали сіткою з бамбука. Осад, який залишався на сітці, просушували. Як бачимо, даний принцип по виготовленню паперу працює і зараз, змінилися тільки сировина, масштаби, швидкість і засоби виробництва.

В Україні тільки в XIV столітті з'явився папір. До цього відкриття писали на пергаменті. 

Папір в основному складається із тонких та рівних листів або стрічок матеріалу, який складається в основному з волокон целюлози (деревна целюлоза, макулатурна маса та інші добавки).
Багато паперових фабрик з середини 19 століття почали використовувати паперові відходи як основну або єдину сировину для виготовлення паперу. Близько 30% випущеного паперу в світі виготовляється з макулатури.

Рослинні волокна, з яких утворюється папір, мають довжину 1-2 мм і діаметр близько 25 мкм. Маса квадратного метра паперу близько 250 грам.

Цікаво, що зміняючи технологію виготовлення, проклеювання, природу рослинних волокон і їх обробку можна цілком змінювати властивості паперу, такі як: білизна, пластичність, гладкість, водопоглинання, незасміченість, міцність поверхневого шару. Сьогодні важко назвати сферу діяльності людства, де б не використовувався папір. Озирніться, він оточує нас скрізь! Навіть не дивлячись на розвиток електроніки семимильними кроками, майбутнє залишається все-таки за папером.


На сьогоднішній день саме папір і картон залишаються найбільш поширеним і звичним пакувальним матеріалом.

Завдяки своїй поліфункціональності та відносній дешевизні, пакувальний папір завжди необхідний у сферах промисловості й обслуговуванні.

Звичайно були часи, коли папір був дуже дорогим навіть для друкування книг, тоді в голову нікому не приходило його використовувати «не за прямим призначенням». Вже пізніше папір для пакування почали виробляти спеціальний: сірий та грубий - для щоденних товарів, а вишуканий - для подарунків; спеціальним пергаментним папером користувалися бакалійники. Навіть сьогодні існує та розвивається виробництво паперу для пакування маленьких предметів, як колись.

Особливо цікавий кольоровий папір з нанесеним малюнком, сюжет якого можна нескінченно варіювати.

Крокуючи в ногу з прогресом, не припиняються розробки виробниками нових удосконалених видів паперової продукції. Наприклад, поєднання паперу з пластиком привело до народження нових писальних матеріалів, які можуть служити надзвичайно довго, папером дуже часто замінюють тканини в багатьох виробах: від весільних суконь до дитячих пелюшок, медичних халатів та одноразових рушників.

 
экологияОхорона навколишнього середовища має загальне значення. Необхідно вжити активних заходів щодо обмеження масового забруднення і отруєння навколишнього середовища. Земля це наш дім і наша мета зробити його красивішим, зберегти для себе і для майбутніх поколінь.