RU  UA  EN  TR  PL

Палітурний картон

perepletnij-kartonСьогодні існують найрізноманітніші види картону, які застосовують у різних сферах. Наприклад, особливою популярністю в поліграфічній справі користується обкладинковий картон, який ще називають палітурним. Неважко зрозуміти з назви, що використовується такий картон для створення обкладинок різних періодичний друкованих видань. Палітурний картон має дуже високу міцність і стійкістю до викривлень.

Сьогодні вітчизняні виробники пропонують нашій увазі три види палітурного картону - А, Б і палітурний картон склеєний (ПКС). Відрізняються вони кількістю целюлози і макулатури в складі, а також тим, чи є картон склеєним або ж ні.

Марка «А» палітурного картону характеризується високим вмістом целюлози та деревної маси. Такий картон знайшов широке застосування при виготовленні пазлів, так як він не розклеюється і дуже міцний, а тому є ідеальним варіантом для багаторазового використання. На такому палітурному картоні друкуються високоякісні художні твори.

Виробництво палітурного картону марки «Б» та марки «ПКС» використовує виключно небілену целюлозу, не допускається застосування деревмасси і напівцелюлози. Так як ПКС - склеєний картон, технологія виготовлення даної марки має свої особливості. А саме: до склеювання картонних шарів ставляться уважно, у виробничому процесі використовують тільки спеціальний клей каніфольний. Крім того, в залежності від використання палітурного картону в тропічному кліматі, застосовуються спеціальні антисептичні добавки, щоб забезпечити упаковану продукцію від комах і мікробів.

Склад палітурного картону дуже схожий зі складом гофрокартону або паперу, але технологія виробництва все-таки має деякі відмінності. Основою для палітурного картону слугують рослинні волокна тільки грубого помелу, які не вибілюються. У зв'язку з цим такий вид картону має коричневий колір, пористий, відмінно вбирає вологу, легко ламається при згинанні та ріжеться.

pereplПалітурний картон має товщину близько 0,5-3,0 мм, яка дає йому стійкість і міцність до викривлень, поверхня на дотик шорстка. Як вже згадувалося, основна сфера використання палітурного картону - це поліграфія. На нього легко наносяться офсетний і трафаретний друк, тиснення різних видів, які служать для створення індивідуальної яскравої продукції. Палітурний картон має ще кілька цікавих особливостей, що додають йому популярності, - при згинанні не утворюються білі злами, і сам він є стійким до різних забруднень.

Палітурний картон часто застосовується у видавничій справі. Саме він служить матеріалом для обкладинок книг постійного і масового використання, наприклад, путівники, дитяча література, кишенькові книги. Ці видання досить популярні у жителів великих міст, що проводять багато часу в метро.

Палітурний картон, завдяки тому, що на ньому можна легко відтворити картину або будь-який колір, знайшов широке застосування для виготовлення футлярів для книг, альбомів з мистецтва та інших подарункових упаковок. Співвідношення прекрасної якості і невисокої ціни палітурного картону призвело до того, що з кожним днем кількість його виробників збільшується, що сприяє наповнення ринку високоякісною продукцією.

экологияОхорона навколишнього середовища має загальне значення. Необхідно вжити активних заходів щодо обмеження масового забруднення і отруєння навколишнього середовища. Земля це наш дім і наша мета зробити його красивішим, зберегти для себе і для майбутніх поколінь.